| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 78.5 mm |
| Width | 27 mm |
| Termination | Screw |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 78.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 300 V |
| Current Rating | 12 A |
| Contact Current Rating | 12 A |
| Termination Style | Screw |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
